Hurá do školy

Výukový program pro děti a rodiče budoucích prvňáčků

Cílem projektu pro RODIČE je:

• formou her a cvičení seznámit rodiče s rozvíjením funkcí a dovedností dítěte potřebných pro nástup do školy.
  • možnost pozorovat své dítě při řízených činnostech v kolektivu dětí a zhodnotit jeho stupeň zralosti pro vstup do školy
  • díky možnosti účastnit se her a soutěží utužovat dobré vztahy mezi MŠ a rodiči

Cílem projektu pro DĚTI je:

• rozvíjet všestranně dovednosti dítěte před vstupem do ZŠ ve spolupráci s rodiči
  • podporovat sociální adaptaci dětí v kolektivu s cizími dospělými
  • seberealizovat se a spolupracovat s vrstevníky

Dítě si v programu „Hurá do školy“ rozšiřuje úroveň a rozsah zkušeností, poznatků, dovedností, návyků, vědomostí a postojů v přímém kontaktu s rodičem a učitelkou.

Program probíhá v odpoledních hodinách vždy jednou týdně a možnost přihlásit se má každý rodič dítěte předškolního věku, které dochází do některé z dačických mateřských škol. Délka jedné výukové lekce je 1 hodina. Setkání probíhá skupinově a pro dobré organizační výsledky jsou skupinky tvořeny po maximálně osmi dětech s jejich rodiči.

Během šesti setkání se tak rodiče mají možnost seznámit s cviky rozvíjející zrakové a sluchové vnímání, grafomotoriku, jemnou i hrubou motoriku, matematické představy, cviky pro rozvoj řečového projevu a myšlení (artikulace, slovní zásoba, vyjadřování, prostorová orientace) a sociální dovednosti. Sedmé setkání pak probíhá přímo v ZŠ, kde si děti mohou vyzkoušet práci na interaktivních tabulích.