II. třída U Ježečka (červená)

Třídní učitel: Dana Vrbová, Lucie Marková
Spadá pod: Za Lávkami

Asistent pedagoga: Martina Maxová

MOTTO TŘÍDY: "NEOTVÍREJME DĚTEM DVEŘE, ALE POMOZME JIM NAJÍT TEN SPRÁVNÝ KLÍČ, ABY SI JE OTEVŘELY SAMY."

Ve třídě U ježečka se vzdělávají děti ve věku 3 až 4 let. Třída je laděna do červené barvy, která je rozjasněna žlutými doplňky. V blízkosti třídy je umístěna šatna, umývárna a toalety, které jsou vybaveny také přebalovacím pultem.

V této třídě se zaměřujeme především na klidnou adaptaci všech nově příchozích dětí. Naší snahou je, aby se děti ve školce cítily příjemně a do školky se těšily. Vzhledem k věku dětí je učíme především samostatnosti a sebeobsluze.  Pro děti to bývá první větší skupina, ve které hledají své místo, proto se učíme pravidla soužití ve školce a hrajeme prosociální hry. Děti zde mají dostatek prostoru pro volnou hru, která je prokládaná řízenými činnostmi s tématy, které jsou pro děti zajímavé, obohacují jejich vědomosti a podporují kladný vztah k přírodě i českým tradicím.

TŘÍDNÍ HYMNA

TŘÍDNÍ PRAVIDLA SPOLEČNÉHO SOUŽITÍ

Pravidla máme umístěna ve třídě. Jsou doplněna symboly, aby se dětem lépe pamatovala a také dodržovala.

• Želvičkové pravidlo
  • Pusinkové pravidlo
  • Srdíčkové pravidlo
  • Odpočinkové pravidlo
  • Ouškové pravidlo
  • Košťátkové pravidlo
  • Talířkové pravidlo
  • Zdravící pravidlo
  • Ručičkové pravidlo

Pravidla na WC a v umývárně

V umývárně máme umístěné:

Kapičkové pravidlo

Toto pravidlo nám napovídá, že máme šetřit vodou a vždy si umývat ruce v umyvadle. Po umytí rukou s dětmi vždy opakujeme básničky:

Ruce jsme si umyli
Ruce jsme si umyli, bacily jsme zničili.

Ruce čisté máme, na nic nesaháme.

Uděláme kukátko, do kukátka KUK,

zamkneme si pusinku a už ani MUK.

Čistím zoubky

Čistím zoubky řízy, řízy,

ať jsou bílé jako břízy.

Čistím zoubky říz a říz.

Ať jsou bílé jako sníh.

Vlevo, vpravo, vpředu, vzadu,

horní a pak ještě dolní řadu.

Čistím zoubky říz a říz,

ať má každý radost z nich.

KOMUNITNÍ KRUH

Každý den je naším  důležitým společným rituálem, abychom se vzájemně přivítali v kruhu. Ten je pro nás symbolem přátelství, vzájemné pomoci a naslouchání.

Děti při svolávání písně vyjadřují kamarádům svůj zájem jeden o druhého a milý přístup pohlazením kamaráda.

DĚTI, DĚTI POJĎTE SEM,

DOKOLA SE SESEDNEM.

ZA RUCE SE UCHOPÍME

VZÁJEMNĚ SE POZDRAVÍME (POHLADÍME),

POPŘEJEME SI, AŤ MÁME KRÁSNÝ DEN!

Třídní projekty